Danmarksgade 35

7000 Fredericia


Attraktiv bolig- og erhvervsejendom i hjertet af Fredericia – fuldt udlejet

Vi har fornøjelsen af at udbyde denne velholdte og fuldt udlejede ejendom beliggende centralt i Fredericia. Ejendommen er opdelt i tre ejerlejligheder og sælges samlet, hvilket gør den til en interessant investering med stabilt afkast.

Ejendommens sammensætning:
– Danmarksgade 35B, st.: Erhvervsejerlejlighed på 81 m², udlejet til Venus Skincare. Lejligheden blev istandsat i forbindelse med lejers indflytning den 1. maj 2023 og fremstår indbydende og moderne.

– Danmarksgade 35A, st. (baghuset): Bolig på 90 m² med egen gårdhave, overdækket terrasse, have og tilhørende parkeringsplads. Lejligheden er udlejet og vedligeholdt i god stand.

– Danmarksgade 35, 1. + 2. sal: Bolig på 168 m², moderniseret med nyt køkken, badeværelse, gulve og malerarbejde. Lejligheden er udlejet og fremstår lys, indbydende og klar til fortsat leje.

Ejendommen har netop gennemgået en omfattende vedligeholdelse med renoverede facader og nyt tegltag i 2024, hvilket giver et særdeles præsentabelt og velholdt indtryk.

Med sin centrale beliggenhed i Fredericia centrum og fulde udlejning, er dette en attraktiv investeringsmulighed med stabil lejeindtægt og minimal vedligeholdelsesrisiko.


Åben i Google Maps

Nøgletal

  • Lokaletype boligudlejning
  • Flot moderniseret blandet bolig- og erhvervsejendom i Fredericia
  • Udbudspris kr. 3.950.000
  • Årlig lejeindtægt kr. 288.276
  • Anslået afkast 5,7%
  • Etageareal 339 m2
  • Energiklassifikation C

Kontakt mægler

Ronni Bagge

Indehaver & Erhvervsmægler, MDE


20 57 53 70
ronni@lassenerhverv.dk